Blog

Po wakacjach większość z nas ma problem z wysuszonymi od słońca włosami. Żelazna zasada której powinniśmy zawsze się trzymać w czasie letniego sezonu, to regularne stosowanie kosmetyków z filtrami UV, specjalnie przeznaczonymi do ochrony włosów  wystawianych na ekspozycje słoneczne PEŁEN TEKST - kliknij tutaj.

Historia rzemiosła fryzjerskiego sięga bardzo odległych czasów. Podobnie jak inne rzemiosła, pielęgnowanie włosów było wynikiem potrzeb człowieka, zwłaszcza chęci upiększania ciała i dbałości o wygląd zewnętrzny. Pojęcie piękna zmieniało się w ciągu wieków, a decydujący wpływ na rozwój rzemiosła fryzjerskiego wywierała przede wszystkim kapryśnie zmieniająca się moda PEŁEN TEKST - kliknij tutaj.

Zadbana, promienna skóra jest efektem tego w jaki sposób się odżywiamy, jak pielęgnujemy swoje zdrowie psychiczne i duchowe oraz, oraz świadomość jak podkreślić swoją urodę. Prawidłowy sposób odżywiania to przede wszystkim zbilansowana pięcioposiłkowa dieta w której przeważają warzywa, i wypijanie około 2litrów płynu najlepiej wody niegazowanej. Kolejna rzecz to wysypianie się. Ośmiogodzinny sen jest najlepszym i najważniejszym kosmetykiem dla naszej skóry i dobrego zdrowia psychicznego. Żaden cudowny krem czy napój nie pomoże na dłuższy czas, jeżeli jesteśmy niewyspani. Zdrowie psychiczne to przede wszystkim poczucie własnej wartości, pozytywne nastawienie do świata i wiara we własne możliwości. To wszystko składa się na nasz wygląd i aurę jaką wokół siebie wytwarzamy. Piękno człowieka to wygląd zewnętrzny i wnętrze każdego z nas. Aby podkreślić wygląd zewnętrzny ważna jest świadomość swojej figury, kształtu twarzy i kolorystyki jaka pasuje do naszego typu urody PEŁEN TEKST - kliknij tutaj.

Makijaż ślubny przede wszystkim powinien być delikatny i jednocześnie podkreślający urodę panny młodej, pokazać jej atuty, i zgrać się z całą stylizacją w tym najważniejszym dniu. Powinien też skorygować mankamenty, ale w sposób delikatny i subtelny - nie może tworzyć zupełnie nowej osoby, której goście czy przyszły mąż nie poznają. Makijaż, powinien być elementem ślubnego wizerunku, powinien przyciągać spojrzenie na pannę młodą a nie tylko na twarz, z daleka rzucającą się w oczy. Makijaż ślubny jest „wisienką na torcie” w całej ślubnej stylizacji. Jest bardzo ważny, ale musi tworzyć całość wizerunku panny młodej PEŁEN TEKST - kliknij tutaj.